Żylaki kończyn
Żylaki to jedno z najczęściej występujących schorzeń w krajach rozwiniętych. Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Sprzyjają im siedzący tryb życia, nadwaga, a także mała aktywność fizyczna. Szacuje się, że aż 72% kobiet cierpi z powodu dolegliwości niewydolności żył kończyn dolnych. Moja Przychodnia w Warszawie oferuje fachową konsultację i indywidualny dobór leczenia. Podstawą diagnozy jest badanie USG Doppler.

Jedną z proponowanych metod leczenia jest miniflebektomia nazywana także szydełkowaniem żył. Często jest techniką wspomagającą przy innych zabiegach, min. przy EVRF. Można ją wykonywać u osób w każdym wieku. Jej wielką zaletą jest możliwość przeprowadzenia w warunkach ambulatoryjnych, pacjent niemalże od razu może wrócić do domu. Miniflebektomia jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym.
Przed zabiegiem prosimy o wykonanie niezbędnych badań, takich jak: morfologia, koagulogram, kreatynina, glukoza, jonogram, grupa krwi i wcześniej wspomniany już USG Doppler.

Jak wygląda zabieg?

Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, wielkości ok. 3mm i usuwa żylaki przy pomocy szydełka chirurgicznego. Nacięcia zazwyczaj nie wymagają zakładania szwów, są zamykane paskami do zamykania ran (tzw. steri-stripy). Mikro nacięcia praktycznie nie pozostawiają blizn, dzięki czemu pacjent po zabiegu może cieszyć się dobrym efektem kosmetycznym. Po przeprowadzonej miniflebektomii pielęgniarka pomaga w założeniu pończochy uciskowej, która została dobrana przed zabiegiem. Należy ją nosić okres około 3 tygodni. Zalecamy regularne spacerowanie, unikanie długiego stania lub siedzenia. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku natomiast w następnych dniach można podjąć normalne aktywności życiowe. Następnym etapem leczenia jest kontrola w wyznaczonym terminie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ