USG Doppler
Od lat 40 XX wieku, kiedy wykonano pierwsze badanie, zjawisko wykorzystania fal ultradźwiękowych jest niezwykle pomocne w diagnostyce żylaków kończyn dolnych. Zwłaszcza, że choruje coraz więcej osób-statystki mówią, że aż 6/10 ma widoczne żylaki, a 2/5 osób ma problemy z refluksem żylnym. Faktem jest, że kobiety chorują częściej, natomiast problem dotyka także coraz więcej mężczyzn co obserwujemy również w poradni flebologicznej w Mojej Przychodni w Warszawie.

USG Doppler polecamy osobom cierpiącym z powodu żylaków kończyn dolnych. Oferujemy je także w celu diagnostyki, gdy pojawiają się pierwsze, często bagatelizowane objawy, takie jak: obrzęki, ból kończyn (szczególnie pod koniec dnia) i uczucie drętwienia. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Wykonujemy je u osób w każdym wieku. Polega na przesuwaniu głowicy od pachwin do kostek. Nażelowana powierzchnia ułatwia przepływ fali ultradźwiękowej. Aparat ultrasonograficzny wychwytuje wszystkie niepokojące zmiany i bezpośrednio rejestruje je na monitorze.
Dzięki temu chirurg może zaobserwować szybkość przepływu krwi i na bieżąco ocenić również wydolność żył.

Badanie pomoże w:
-wykryciu nieprawidłowych kierunków przepływu krwi (tzw. refluks)
-monitorowaniu po przeprowadzonym leczeniu (np.skleroterapii, miniflebektomii czy EVRF)
-wykryciu skrzepów w układzie żylnym
-diagnostyce i ocenie funkcji zastawek żylnych
-wykryciu nieprawidłowości budowy ścian naczyń krwionośnych

Zazwyczaj przeprowadzamy USG Doppler w pozycji stojącej, w wyjątkowych przypadkach zdrowotnych odbywa się na siedząco bądź leżąco.
Podczas badania może towarzyszyć charakterystyczny szum krwi przepływającej przez naczynia. Zakłócenie tego rytmu będzie dodatkową informacją dla chirurga.

Zapraszamy do Mojej Przychodni w Warszawie w celu przeprowadzenia diagnostyki i leczenia korzystając z doświadczenia najlepszych specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ