Skleroterapia

Bezoperacyjna, mało inwazyjna i bezpieczna metoda usuwania niewielkich żylaków (teleangiektazji) i pajączków (wenulektazji). Polecamy ją w początkowym, mało zaawansowanym etapie choroby. Zabieg może być przeprowadzony u osób w każdym wieku, jednak przed podjęciem leczenia zapraszamy na konsultację flebologiczną wraz z badaniem USG Doppler. Na tej podstawie dobieramy odpowiednią metodę zabiegową.
Niestety mało estetyczne pajączki to coraz częstszy problem, szacuje się, że dotyczy aż 20-50% procent dorosłej populacji. Powiększaniu się zmian sprzyja długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej/siedzącej, ciąże, zaparcia, otyłość czy przebyta zakrzepica żył. Najczęściej pacjenci zgłaszają się do nas z powodów estetycznych. Moja Przychodnia w Warszawie proponuje zabieg skleroterapii (tzw. obliteracji) który polega na ostrzykiwaniu pajączków specjalnym preparatem powodującym ich kontrolowany stan zapalny, a następnie zamknięcie. Nasze metody leczenia nie wymagają hospitalizacji, pacjenci wracają bezpośrednio do domu, a w niedługim czasie podejmują codzienne aktywności.

Przed zabiegiem:
zalecamy wykonanie badań krwi, morfologii, parametrów krzepnięcia, poziomu glukozy, mocznika i kreatyniny. Nie należy stosować żadnych kremów ani balsamów.

Jak wygląda skleroterapia?
Preparat (najczęściej w postaci płynu lub pianki) zostaje wstrzyknięty do naczynia za pomocą cienkiej igły. Skleroterapia nie jest bolesna, może być odczuwalny delikatny dyskomfort w miejscu podania leku. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Liczba wstrzyknięć zależy od wielkości zmian. Następnie w miejscach wkłucia chirurg nakleja opatrunek i przy pomocy pielęgniarki jest zakładana pończocha uciskowa, którą dobieramy przed skleroterapią. Zabieg trwa od 20 min do godziny.

Po zabiegu
– zalecamy intensywne spacerowanie przez ok. godzinę
– przez minimum dwa tygodnie należy nosić pończochy elastyczne
– przez miesiąc unikajmy solarium, ekspozycji na słońce, sauny, gorących i długich kąpieli
– zapraszamy na kontrolę w wyznaczonym terminie

Zespół Mojej Przychodni w Warszawie zapewnia sprawdzone metody leczenia a także gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ