Proktologia
Konsultacja proktologiczna
Choroba hemoroidalna jest najczęściej występującym schorzeniem proktologicznym. Szacuje się, że około 50% mężczyzn i 60% kobiet cierpi z powodu dolegliwości dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Niestety wielu Pacjentów stosuje środki doraźne, dostępne w postaci maści czy czopków, które nie mogą zastąpić wizyty i odpowiedniej diagnozy u specjalisty. W Mojej Przychodni w Warszawie otaczamy każdego pacjenta indywidualnym leczeniem.

Kiedy należy udać się do lekarza proktologa?
Na początku pojawia się swędzenie i niekomfortowe uczucie wilgotności w okolicy odbytu. Nieleczone mogą spowodować rozwój choroby oraz inne objawy, takie jak:
krwawienie z odbytu
występującą wydzielinę
bóle w okolicy odbytu, podbrzusza
zaparcia, biegunki
świąd odbytu
trudności z wypróżnieniem
utrata masy ciała bez wyraźnej przyczyny
uczucie niepełnego wypróżnienia
Jeśli zauważysz te objawy, nie czekaj!

Co należy zabrać na pierwszą wizytę?
Dowód osobisty, a w przypadku jego braku, inny dowód tożsamości. Gdy leczenie jest kontynuowane należy zabrać wyniki wcześniej wykonanych badań diagnostycznych, przebyte choroby, karty informacyjne z leczenia szpitalnego. Przy recepcji zostaną uzupełnione wszystkie dane, oświadczenie, w przypadku wizyty w ramach NFZ-deklaracja.

Jak należy się przygotować?
Pacjent powinien być wypróżniony, należy zadbać również o odpowiednią higienę miejsc intymnych.

Jak przebiega konsultacja?
Hemoroidy należą do najbardziej wstydliwych problemów zdrowotnych. Dlatego specjaliści i zespół Mojej Przychodni w Warszawie dbają o najwyższy komfort Pacjenta i poszanowanie intymności podczas konsultacji. Przypominamy, że jest to istotne badanie kontrolne, które pomaga we wczesnej diagnostyce. Na początku lekarz przeprowadza wywiad chorobowy, podczas którego Pacjent opowiada o objawach, ich nasileniu i czasie trwania.
Zanim dojdzie do badania lekarz wyjaśnia na czym będzie polegało, a następnie we współpracy z pacjentem, zostaje przeprowadzone.
Badanie per rectum (palcem przez odbyt) przy użyciu żelu znieczulającego jest prawie bezbolesne i trwa tylko kilka minut. Później lekarz kwalifikuje do leczenia zachowawczego lub zabiegowego. Po konsultacji w Mojej Przychodni w Warszawie Pacjent dostaje wydruk z opisem wizyty, w którym zaznaczamy jak powinno wyglądać dalsze leczenie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ