Laserowe usuwanie zmian skórnych

Przed zabiegiem zapraszamy na konsultację chirurgiczną, podczas której lekarz określi czy znamię może być usunięte. Pacjent dowiaduje się także jak dbać o skórę po zabiegu i czy konieczne jest przeprowadzenie badania histopatologicznego. W Mojej Przychodni w Warszawie wykonujemy zabiegi z użyciem lasera CO².

Wskazania do usunięcia:
-kurzajki
-odciski
-niektóre znamiona barwnikowe (pieprzyki)
-włókniaki
-zmiany skórne
-kłykciny kończyste

Jak wygląda zabieg

Skóra jest odkażana, a następnie chirurg usuwa znamię za pomocą światła laserowego. Jest to metoda bezdotykowa, mało inwazyjna, dzięki czemu rana szybko się goi, a pacjent po zabiegu wraca do swoich aktywności. Zmiany są usuwane w sposób bezkrwawy, tkanka zostaje po prostu odparowana. Proces gojenia może potrwać do 3 tygodni (w zależności od wielkości zmiany) dlatego nie polecamy opalania świeżo usuniętych zmian z powodu ryzyka powstania przebarwień.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są infekcje w obrębie leczonego obszaru np. opryszczka czy skłonność do keloidów (zaburzeń w procesie gojenia). W przypadku pobrania wycinka do badania histopatologicznego, informujemy pacjentów, kiedy pojawi się wynik.
W Mojej Przychodni w Warszawie wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym, w sposób bezpieczny dla pacjenta korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ