Hemoroidy
Szacuje się, że na żylaki odbytu cierpi nawet 50% dorosłej populacji. Statystycznie choruje na nie co druga osoba. Hemoroidy zwane także guzkami krwawniczymi to schorzenia odbytu, końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Żylaki odbytu to nadal jedna z najbardziej wstydliwych chorób cywilizacyjnych. Moja Przychodnia w Warszawie oferuje konsultacje u cenionych specjalistów w dziedzinie proktologii. Stwarzamy warunki pełnego komfortu podczas każdej konsultacji.

Jakie są przyczyny?
Chorobie hemoroidalnej sprzyjają: otyłość, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej i prace związane z dużym wysiłkiem mięśni. Niewłaściwa jest także dieta uboga w błonnik. Przyczynami są biegunki, zaparcia, częste parcie na stolec, seks analny. Ciąża i zmiany hormonalne nie są bezpośrednią przyczyną. Natomiast zachodzące zmiany w ciele kobiety powodują często ucisk układu żylnego i w efekcie powiększenie guzków krwawniczych.

Objawy, które powinny zaniepokoić:
krwawienie podczas wypróżnienia
trudności w zachowaniu higieny, zespół tzw. mokrego odbytu
wypadanie hemoroidów
podrażnienie i swędzenie odbytu
uczucie niepełnego wypróżnienia
napięcie w okolicy odbytu
dolegliwości bólowe

Pamiętaj, że…
odkładając wizytę u proktologa narażamy się na rozwój choroby

METODY LECZENIA:

zachowawcze
polecamy zmianę diety, spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, unikanie pikantnych przypraw, zwiększenie ilości wypijanych płynów
stosowanie się do zaleceń lekarza – przyjmowanie leków w postaci maści, czopków i tabletek
aktywny tryb życia

zabiegowe
gumkowanie metodą Barrona – lekarz umieszcza uciskową gumkę u podstawy hemoroidów. Powoduje to odcięcie do nich dopływu krwi, a następnie martwicę. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.
skleroterapia polega na wstrzyknięciu w tkankę hemoroidu środka obliterującego
Rafaelo-hemoRF – leczenie za pomocą fal radiowych. Działają one na tkanki powodując ich podgrzanie i destrukcję. Jest to metoda mało inwazyjna, i nie obciążająca Pacjenta, który w niedługim czasie może powrócić do swoich aktywności.

Wszystkie zabiegi odbywają się w trybie ambulatoryjnym – pacjent wraca po nich bezpośrednio do domu. Moja Przychodnia w Warszawie oferuje diagnostykę i leczenie hemoroidów, zakrzepicy, szczeliny odbytu i fałdów okołoodbytniczych.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ