Flebologia
Flebologia zajmuje się leczeniem schorzeń układu żylnego. Często wydaje się, że jest to tylko problem estetyczny, wiele kobiet nie czuje się swobodnie przez nieestetyczne „pajączki”. Jest to nie tylko problem wizualny, bo nieleczone schorzenie może doprowadzić do zakrzepicy żylnej czy zatoru płucnego. Początkowe objawy pacjenci opisują jako „uczucie ciężkich nóg” pod koniec dnia, obrzęki wokół kostek, a także skurcze nocne. Dodatkowo pojawiają się popękane naczynka. Są to objawy, których nie powinno się bagatelizować i wtedy należy udać się na konsultację flebologiczną.
Problem żylaków dotyka aż 60% społeczeństwa, kobiety chorują wcześniej tj. ok 40 r.ż natomiast mężczyzn schorzenie dotyka średnio ok.50 r.ż. Szacuje się, że co 20 osoba cierpi z powodu przewlekłej niewydolności żylnej. Czynnikami sprzyjającymi jest brak ruchu, praca w pozycji stojącej, otyłość, palenie papierosów, a także uwarunkowania genetyczne.
Pamiętajmy:
jeśli diagnoza zostanie postawiona na wczesnym etapie, możliwe będzie mniej inwazyjne leczenie.

Do badania nie trzeba się przygotowywać. Wystarczy dowód osobisty, by w recepcji uzupełnić wszystkie dane, a także dokumentacja medyczna, jeśli wcześniej było przeprowadzone leczenie. Na początku lekarz przeprowadza wywiad, podczas którego pacjent opowiada o objawach, ich nasileniu i czasie trwania. Po uzyskaniu potrzebnych informacji przeprowadzamy wstępne badanie diagnostyczne. Wykonujemy je zazwyczaj w pozycji stojącej, a lekarz ogląda chorobowo zmienione miejsca. Flebolog bada tętno i charakter obrzęków, sprawdza symetryczność kończyn. Następnie wykonuje badanie USG Doppler wykorzystując zjawisko obrazowania za pomocą fali ultradźwiękowej. Badanie polega na przyłożeniu i przesuwaniu nawilżonej głowicy, podczas gdy obraz wyświetla się bezpośrednio na monitorze. Dzięki temu można określić przepływ, elastyczność i stan zastawek. USG Doppler jest bezbolesny, nieinwazyjny oraz nieszkodliwy. Po konsultacji pacjent otrzymuje wydruk z opisem wizyty i badania oraz proponowanymi metodami leczenia.
Specjaliści z Mojej Przychodni w Warszawie zapraszają na fachową konsultację i indywidualny dobór leczenia. Polecamy zabiegi skleroterapii, miniflebektomii i EVRF.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ