EVRF
Moja Przychodnia w Warszawie oferuje szeroki zakres metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Zwłaszcza, że schorzenie dotyczy aż 50% populacji i trzy razy częściej występuje u kobiet. Wykonujemy zabiegi skleroterapii (obliteracji), miniflebektomii (tzw.szydełkowanie żył) i EVRF (skrót oznaczający leczenie falami radiowymi). Naszym celem jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie w sposób przyjazny dla pacjenta. Dlatego przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja medyczna, badanie i dobranie właściwej metody leczenia. W każdym przypadku zależy to od czynników indywidualnych oraz stopnia zaawansowania choroby.

Ze względu na zmniejszenie inwazyjności do minimum a także wysoką skuteczność metoda EVRF jest częściej wybierana niż klasyczny zabieg chirurgiczny (tzw.stripping). Technika pozwoliła także na zredukowanie blizn pooperacyjnych oraz przyśpieszyła powrót pacjenta do normalnej aktywności.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu
należy wykonać następujące badania:
morfologia, koagulogram, kreatynina, glukoza, jonogram, grupa krwi, USG Doppler. EVRF wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, zabieg nie wymaga hospitalizacji, a pacjent od razu może wrócić do domu. Efekty są widoczne po kilku tygodniach.
Wskazaniami do leczenia są kwestie zdrowotne i estetyczne. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej. Podstawą kwalifikacji do zabiegu w Mojej Przychodni w Warszawie jest badanie USG Doppler.

Jak przebiega EVRF?
Chirurg wprowadza cewnik do naczynia przez niewielkie nacięcie w skórze. Za pomocą działania fal radiowych naczynia się obkurczają. Metoda ta może być uzupełniona miniflebektomią. Zabieg trwa około 2 h, następnie cewnik zostaje wycofany z żyły, a chirurg zakłada szwy w miejscu nacięcia. Następnie pielęgniarka pomaga założyć pończochę uciskową.

Przeciwwskazania
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– ciąża i karmienie piersią
– zakrzepica żył głębokich
– skaza krwotoczna

Postępowanie po zabiegu
przez pierwszy tydzień po zabiegu należy nosić pończochy uciskowe 24h na dobę. Przez następne dwa tygodnie można je zdejmować na noc. Zalecamy regularne spacerowanie, unikanie długiego stania lub siedzenia. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego wysiłku natomiast w następnych dniach można podjąć normalne aktywności życiowe. Za tydzień zapraszamy na kontrolę i zdjęcie szwów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ